Ralli SM

[ A- ] / [ A+ ]

Sarjasta on nyt ajettu 5/7 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 31.8.-1.9. Sastamala-Huittinen

SM1

1) Eerik Pietarinen (SiAk) 117
2) Teemu Asunmaa (AlavUA) 73
3) Emil Lindholm (NHD) 59
4) Marko Mänty (LaihUA) 53
5) Nikolay Gryazin (Venäjä) 42
6) Juha Salo (KaUA) 36
7) Tomi Tukiainen (KeurUA) 34
8) Jukka Kasi (LaihUA) 29
9) Kalle Rovanperä (JyvUA) 25
10) Jarkko Nikara (SaaUA) 21
11) Jukka Ketomäki (AL-Härmä) 20
12) Pasi Lyytikäinen (PaiUA) 16
13) Kristian Kiviniemi (ParkUA) 12
14) Lukasz Pieniazek (Puola) 9
15) Kari Hämäläinen (NaSU) 8
16) Jari Ketomaa (MikUA) 7
16) Mikko Heikkilä (MäntsMK) 7
18) Jari Tuuri (MhMK) 7
19) Kees Burger (RiiUA) 7
20) Jari Huuhka (OriUA) 5
20) Mikko Eskelinen (JyvUA) 5
22) Jani Paasonen (MhMK) 4
22) Tapio Lauronen (K-KUA) 4
24) Toni Kuhanen (MikUA) 3
25) Antti Matikainen (ImUA) 2
25) Esa Korkiakoski (OUA) 2
25) Risto Lokka (RoiUA) 2
25) Yrjö Martti (RoiUA) 2
29) Veli-Matti Hostila (MhMK) 1

Kartanlukijat

1) Juhana Raitanen (SiAk) 117
2) Ville Mannisenmäki (UUA) 73
3) Mikael Korhonen (EMSC) 65
4) Joni Mäkelä (NokUA) 58
5) Topi Luhtinen (PiekUA) 41
6) Mikko Pohjanharju (KeurUA) 36
7) Henri Ania (KosSUA) 29
8) Jonne Halttunen (JyvUA) 25
9) Panu Plosila (KurUA) 21
10) Jarkko Alanen (AL-Härmä) 20
11) Matti Kangas (EPUA) 19
12) Miika Teiskonen (MikUA) 16
13) Risto Pietiläinen (JyvUA) 15
14) Mazur Przemyslaw (Puola) 11
15) Juho Hänninen (SLUA) 10
16) Jukka Ruotsalainen (SaaUA) 10
17) Marko Sallinen (RUA) 8
18) Arto Kapanen (PetUA) 6
19) Jarno Metso (OriUA) 5
19) Mika Rajasalo (TamUA) 5
21) Janne Vartiainen (RoiUA) 3
21) Veli-Matti Hostila (MhMK) 3
23) Jari Nukarinen (HamUA) 2
23) Jukka Lankinen (YkUA) 2
23) Teemu Bragge (LakUA) 2

SM2

1) Joonas Tokee (OrSUA) 83
2) Esa Ruotsalainen (SaaUA) 82
3) Ville Hautamäki (JärvisUA) 75
4) Henrik Pietarinen (SiAk) 68
5) Jarkko Nikara (SaaUA) 37
6) Antti Selivaara (SatUA) 33
7) Jari Kuikka (KangUA) 26
8) Miikka Vuokila (TorUA) 16
9) Juha Pasanen (OUA) 15
10) Jussi Keskiniva (RoiUA) 14
11) Jarkko Hosike (HuiUA) 13
12) Mikko Heikkilä (MäntsMK) 12
13) Jukka Ikonen (KR-Team Ry) 12
14) Mikko Ala-Talkkari (LapUA) 10
15) Kai Penttilä (OUA) 9
16) Pekka Vuorio (PetUA) 8
16) Timo Partanen (TTR) 8
18) Aki Sandberg (JoeUA) 7
18) Reijo Heikkilä (RaisUA) 7
20) Timo Lahtinen (EMSC) 6
21) Esa Korkiakoski (OUA) 5
21) Mika Rampanen (KorUA/MK) 5
21) Timo Pitkämäki (LamUA) 5

Kartanlukijat

1) Jani Salo (AlavUA) 86
2) Hannu Lamminen (JoeUA) 85
3) Juha Lummaa (NokUA) 75
4) Enni Mälkönen (LamUA) 57
5) Teemu Horkama (AlavUA) 33
6) Pasi Haataja (EMSC) 20
7) Jarno Manner (EPUA) 20
8) Mika Pyyny (TorUA) 16
9) Jari Jaakola (OUA) 16
10) Anne Heinonen (LakUA) 16
11) Mikko Kaikkonen (YkUA) 13
12) Sami Perämäki (RTL) 13
13) Antti Ala-Talkkari (LapUA) 12
13) Heidi Heikkilä (MäntsMK) 12
15) Tomi Ikonen (NilUA) 10
16) Kari Stenroth (OUA) 9
17) Eliise Ojanen (VaToSUA) 8
17) Juha Tschokkinen (LopUA) 8
17) Reima Heikkilä (RaisUA) 8
20) Veikko Kanninen (MäntsMK) 7
21) Jaakko Jäntti (RoiUA) 6
21) Jarkko Miinin (JoeUA) 6
21) Kirsi Holmberg (HRCF) 6
24) Matti Korkiakoski (HyUA) 5

SM3

1) Jaro Kinnunen (EMSC) 106
2) Samuli Vuorisalo (TMS) 69
3) Henri Hokkala (ALTI) 65
4) Niko Mäkinen (LaihUA) 63
5) Jussi Lindberg (SiAk) 56
6) Lauri Joona (SAU) 40
7) Aleksi Röyhkiö (TamUA) 31
8) Jani Luhtaniemi (RDT) 30
9) Heikki Leinonen (Kaj-UA) 30
10) Joonas Lindroos (ESCR) 25
11) Anssi Rytkönen (KoMoKe) 20
12) Patric Öhman (EMSC) 20
13) Jaakko Lavio (AUK J-Äijät) 18
14) Jesse Turunen (K-KUA) 8
15) Arttu Lähdeniemi (PunMK/UA) 8
16) Toni Tuominen (LohUA) 7
17) Heikki Koski-Lammi (JaMoKe/UA) 5
18) Teemu Kiiski (V-SUA) 4
19) Antton Lauren (LohUA) 2
20) Kalle Markkanen (EMSC) 2

Kartanlukijat

1) Tuukka Shemeikka (LapUA) 106
2) Henri Arpiainen (MikUA) 69
3) Kimmo Pahkala (PetUA) 65
4) Jarno Ottman (TerUA) 63
5) Tuuka Tyyskä (PosUA) 56
6) Markus Määttänen (SAU) 40
7) Jan Lönegren (TerUA) 31
8) Pasi Kilpeläinen (VihUA) 25
9) Antti Haapala (KR-Team RY) 23
10) Juho-Ville Koskela (TorUA) 20
11) Ari Koponen (NilUA) 20
12) Mika Juntunen (KaMK) 19
13) Aki Sparre (VMF) 16
14) Juha-Pekka Jauhiainen (HyUA) 10
15) Kari Kallio (UuA) 8
16) Aki Suutarinen (LaihUA) 8
17) Tero Hanninen (LohUA) 7
18) Jaakko Jäntti (RoiUA) 6
19) Kari Luoma (EPUA) 5
20) Jukka Jämsen (VMF) 4
21) Matti Heikkinen (K-KUA) 2
22) Laura Suvanto (TUA) 2
23) Gunnar Alm (EMSC) 1
23) Riia Rantasalo (RaisUA) 1
23) Sami Jokioinen (PaiUA) 1
23) Tommy Nyholm (NuUA) 1

SM4

1) Erno Kinnunen (K-KUA) 108
2) Jussi Teppo (YkUA) 94
3) Tomi Vilenius (PoSUA) 51
4) Mikko Heikkilä (MäntsMK) 50
5) Harri Korkiakoski (IisUA) 34
6) Eerik Jussila (RoiUA) 20
7) Joni Seilo (ParkUA) 19
8) Jari Saarnio (OUA) 12
8) Sami Korvola (EPUA) 12
10) Joni Toivanen (JoeUA) 10
10) Jonna Olkoniemi (KR-Team Ry) 10
12) Jukka Kankkunen (KUA) 8
12) Vesa Lehmussaari (PadMU) 8
14) Toni Lauronen (K-KUA) 6

Kartanlukijat

1) Ville Mäkelä (NuUA) 65
2) Timo Pallari (RoiUA) 61
3) Sami Ryynänen (PoSUA) 51
4) Heidi Heikkilä (MäntsMK) 50
5) Antti-Jussi Keinänen (NilUA) 34
6) Mikko Lukka (NuUA) 25
7) Aleksi Kaikkonen (RoiUA) 20
8) Janne Salonen (ParkUA) 19
9) Marko Sallinen (RUA) 18
9) Pasi Lahtinen (KorUA/MK) 18
11) Toni Kangas (YkUA) 15
12) Asko Kujala (EPUA) 12
12) Tapio Karjalainen (OUA) 12
14) Antti Hyttinen (JoeUA) 10
14) Reeta Hämäläinen (SiAK) 10
16) Matti Janhunen (Huuha UA) 8
16) Teemu Neuvonen (UuUA) 8
18) Ari Koponen (NilUA) 6

Tiimit

1) TGS Worldwide 185
2) Printsport 1 124
3) Hannu’s Rally Team 109
4) Ford Motorcraft 93
5) Printsport 2 63
6) Dynamo 52
7) GGTurbo Ford Junior Rally Team 40

Rallin SM-sarjan erikoistilastot löydät täältä