Rallin SM-sarjan erikoistilastot 2018

[ A- ] / [ A+ ]

Sarjasta on nyt ajettu 3/7 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 19.5. Kouvola

Osakilpailuvoitot

Yleiskilpailu

Eerik Pietarinen 2
Kalle Rovanperä 1

SM1-luokka

Eerik Pietarinen 2
Kalle Rovanperä 1

SM2-luokka

Henrik Pietarinen 2
Esa Ruotsalainen 1

SM3-luokka

Jaro Kinnunen 3

SM4-luokka

Erno Kinnunen 2
Jussi Teppo 1

Palkintosijoitukset

Yleiskilpailu

Eerik Pietarinen 3 (2-0-1)
Teemu Asunmaa 2 (0-2-0)
Kalle Rovanperä 1 (1-0-0)
Emil Lindholm 1 (0-1-0)
Nikolay Gryazin 1 (0-0-1)
Takamoto Katsuta 1 (0-0-1)

SM1-luokka

Eerik Pietarinen 3 (2-0-1)
Teemu Asunmaa 2 (0-2-0)
Kalle Rovanperä 1 (1-0-0)
Emil Lindholm 1 (0-1-0)
Jukka Ketomäki 1 (0-0-1)
Nikolay Gryazin 1 (0-0-1)

SM2-luokka

Ville Hautamäki 3 (0-0-3)
Henrik Pietarinen 2 (2-0-0)
Esa Ruotsalainen 2 (1-1-0)
Joonas Tokee 2 (0-2-0)

SM3-luokka

Jaro Kinnunen 3 (3-0-0)
Niko Mäkinen 3 (0-1-2)
Samuli Vuorisalo 2 (0-2-0)
Jussi Lindberg 1 (0-0-1)

SM4-luokka

Erno Kinnunen 3 (2-1-0)
Jussi Teppo 3 (1-1-1)
Tomi Vilenius 2 (0-1-1)
Eerik Jussila 1 (0-0-1)

Erikoiskokeet johtoasemassa

Yleiskilpailu

Eerik Pietarinen 17
Kalle Rovanperä 7

SM1-luokka

Eerik Pietarinen 17
Kalle Rovanperä 7

SM2-luokka

Esa Ruotsalainen 16
Henrik Pietarinen 5
Joonas Tokee 2
Ville Hautamäki 1

SM3-luokka

Jaro Kinnunen 14
Anssi Rytkönen 8
Niko Mäkinen 2

SM4-luokka

Erno Kinnunen 16
Jussi Teppo 8

Erikoiskokeiden pohja-ajat

Yleiskilpailu

Eerik Pietarinen 12
Kalle Rovanperä 5
Teemu Asunmaa 5
Emil Lindholm 2

SM1-luokka

Eerik Pietarinen 12
Kalle Rovanperä 5
Teemu Asunmaa 5
Emil Lindholm 2

SM2-luokka

Esa Ruotsalainen 10
Henrik Pietarinen 8
Joonas Tokee 3
Ville Hautamäki 2
Jacob Jansson 1

SM3-luokka

Jaro Kinnunen 11
Anssi Rytkönen 8
Henri Hokkala 1
Jaakko Lavio 1
Niko Mäkinen 1
Samuli Vuorisalo 1

SM4-luokka

Erno Kinnunen 18
Jussi Teppo 4
Eerik Jussila 1

Erikoiskokeen top6-ajat

Yleiskilpailu

Eerik Pietarinen 23
Teemu Asunmaa 21
Emil Lindholm 19
Marko Mänty 19
Nikolay Gryazin 12
Jarkko Nikara 10
Juha Salo 8
Jukka Ketomäki 8
Takamoto Katsuta 8
Kalle Rovanperä 7
Mikko Heikkilä 3
Jari Ketomaa 2
Lukasz Pieniazek 2
Tomi Tukiainen 2
Hiroki Arai 1
Yazeed Al-Rajhi 1

SM1-luokka

Eerik Pietarinen 24
Teemu Asunmaa 22
Emil Lindholm 20
Marko Mänty 19
Nikolay Gryazin 12
Jarkko Nikara 11
Jukka Ketomäki 10
Juha Salo 9
Kalle Rovanperä 7
Lukasz Pieniazek 4
Mikko Heikkilä 3
Jari Ketomaa 2
Tomi Tukiainen 2

SM2-luokka

Ville Hautamäki 24
Esa Ruotsalainen 22
Henrik Pietarinen 20
Antti Selivaara 18
Joonas Tokee 18
Jacob Jansson 12
Miikka Vuokila 10
Jari Kuikka 8
Mikko Heikkilä 6
Jarkko Hosike 3
Juha Pasanen 1
Jukka Ikonen 1
Timo Partanen 1

SM3-luokka

Jaro Kinnunen 23
Niko Mäkinen 23
Jani Luhtaniemi 13
Henri Hokkala 12
Anssi Rytkönen 11
Jussi Lindberg 11
Samuli Vuorisalo 11
Jaakko Lavio 9
Lauri Joona 9
Jesse Turunen 6
Heikki Leinonen 3
Joni Viitala 3
Aleksi Röyhkiö 2
Heikki Koski-Lammi 2

SM4-luokka

Ei tilastoitu vähäisen osallistujamäärän takia

Huom! Yleiskilpailun osalta on huomioitu tilastoissa kaikki mukana olevat kuljettajat, mutta SM-luokittain tilastoissa vain SM-pisteistä ajavat kuljettajat!