Muut sarjat

[ A- ] / [ A+ ]

Formula E ja kuljettajat

1) Jean-Eric Vergne (FRA) 147
2) Sam Bird (GBR) 116
3) Felix Rosenqvist (SWE) 86
4) Sebastien Buemi (SUI) 70
5) Lucas Di Grassi (BRA) 58
6) Daniel Abt (GER) 56
7) Nelson Piquet (BRA) 45
8) Mitch Evans (NZL) 43
9) Andre Lotterer (GER) 41
10) Oliver Turvey (GBR) 34

Tiimit

1) Techeetah 188
2) DS Virgin Racing 133
3) Audi Sport ABT Schaeffler 114
4) Mahindra Racing 107
5) Panasonic Jaguar Racing 88
6) Renault e.dams 77

Sarjasta on nyt ajettu 7/10 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 19.5. Berlin, Saksa

Formula 2 ja kuljettajat

1) Lando Norris (GBR) 80
2) Alexander Albon (THA) 67
3) George Russell (GBR) 62
4) Nyck de Vries (NED) 46
5) Sergio Sette Camara (BRA) 46
6) Jack Aitken (GBR) 43

Tiimit

1) Carlin 126
2) ART Grand Prix 105
3) DAMS 88
4) Theodore Racing 57
5) Russian Time 38
6) Campos Vexatec Racing 22

Sarjasta on nyt ajettu 3/12 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 24.-26.5. Monaco

WEC ja kuljettajat (LMP1)

1) Fernando Alonso (ESP) 26
1) Kazuki Nakajima (JPN) 26
1) Sebastien Buemi (SUI) 26
2) Jose Maria Lopez (ARG) 18
2) Kamui Kobayashi (JPN) 18
2) Mike Conway (GBR) 18
3) Gustavo Menezes (USA) 15
3) Mathias Beche (SUI) 15
3) Thomas Laurent (FRA) 15
4) Dominik Kraihamer (AUT) 12
4) Oliver Webb (GBR) 12
4) Tom Dillmann (FRA) 12
5) Mikhail Aleshin (RUS) 10
5) Vitaly Petrov (RUS) 10
6) Gabriel Aubry (FRA) 8
6) Ho-Pin Tung (NED) 8
6) Stephane Richelmi (MON) 8

Autonvalmistajat (LMP1)

1) Toyota Gazoo Racing 26
2) Rebellion Racing 15
3) Bykolles Racing Team 12
4) SMP Racing 10

Sarjasta on nyt ajettu 1/8 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 16.-17.6. Le Mans, Ranska

WTCR ja kuljettajat

1) Yvan Muller (FRA) 137
2) Gabriele Tarquini (ITA) 118
3) Thed Björk (SWE) 112
4) Norbert Michelisz (HUN) 102
5) Yann Ehrlacher (FRA) 91
6) Rob Huff (GBR) 82
7) Esteban Guerrieri (ARG) 76
8) Jean-Karl Vernay (FRA) 74
9) Pepe Oriola (ESP) 50
10) Mehdi Bannani (MAR) 43

Tiimit

1) MRacing – YMR 261
2) BRC Racing Team 227
3) All-Ink.com Munnich Motorsport 171
4) Sebastien Loeb Racing 135
5) Audi Sport Leopard Lukoil Team 106
6) Campos Racing 56

Sarjasta on nyt ajettu 3/10 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 19.-21.5. Zandvoort, Hollanti

DTM ja kuljettajat

1) Timo Glock (GER) BMW 44
2) Gary Paffett (GBR) Mercedes 43
3) Mike Rockenfeller (GER) Audi 18
4) Lucas Auer (AUT) Mercedes 18
5) Pascal Wehrlein (GER) Mercedes 18
6) Joel Eriksson (SWE) BMW 13
7) Bruno Spengler (CAN) BMW 12
8) Edoardo Mortara (SUI) Mercedes 12
9) Loic Duval (FRA) Audi 11
10) Rene Rast (GER) Audi 10
11) Paul Di Resta (GBR) Mercedes 8
12) Daniel Juncadella (SPA) Mercedes 4
13) Marco Wittmann (GER) BMW 2
14) Augusto Farfus (BRA) BMW 1

Autonvalmistajat

1) Mercedes 103
2) BMW 72
3) Audi 39

Sarjasta on nyt ajettu 2/20 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 19.-20.5. Lausitz, Saksa

GP3 ja kuljettajat

1) Anthoine Hubert (FRA) 32
2) Nikita Mazepin (RUS) 25
3) Giuliano Alesi (FRA) 23
4) Callum Ilott (GBR) 17
5) Leonardo Pulcini (ITA) 16
6) Dorian Boccolacci (FRA) 16

———-

10) Niko Kari 4
12) Simo Laaksonen 1

Tiimit

1) ART Grand Prix 84
2) Trident 25
3) Jenzer Motorsport 20
4) MP Motorsport 20
5) Campos Racing 18

Sarjasta on nyt ajettu 1/9 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 29.6.-1.7. Paul Ricard, Ranska

RX2 International

1) Ben-Philip Gundersen (NOR) 27
2) Vasily Gryazin (RUS) 24
3) Sondre Evjen (NOR) 21
4) Henrik Krogstad (NOR) 19
5) Jami Kalliomäki 17
5) William Nilsson (SWE) 17
7) Oliver Eriksson (SWE) 16
8) Guillame De-Ridder (BEL) 15
9) Glenn Haug (NOR) 10
10) Conner Martell (USA) 9

Sarjasta on nyt ajettu 1/7 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 25.-27.5. Silverstone, Englanti

RX Academy

1) Jimi Kalliomäki 30
2) Oskar Leitgeber (POL) 22
3) Sloan Cox (NZL) 21
4) Sami-Matti Trogen 20
5) Troy Dowel (AUS) 18
6) Isak Reiersen (SWE) 17
7) Marko Muru (EST) 16
8) Marat Knyazev (RUS) 15

Sarjasta on nyt ajettu 1/5 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 16.6. Honkajoki

Formula 4 NEZ

1) Isac Blomqvist (SWE) 50
2) Ivan Berets (RUS) 43
3) Konsta Lappalainen 38
4) Freek Schothorst (NED) 36
5) Jesse Salmenautio 30
5) Michael Belov (RUS) 30
7) Patrick Schott (SUI) 11
8) Pavel Bulantsev (RUS) 10
9) Ican Shvetsov (RUS) 8
10) Artem Lobanenko (RUS) 3

Sarjasta on nyt ajettu 1/7 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 2.-3.6. Nizni Novgorod, Venäjä

Rallin Aasian-Tyynenmeren mestaruussarja

1) Yuya Sumiyama (JPN) 38
2) Fabio Frisiero (ITA) 31
3) Fuyuhiko Takahashi (JPN) 5

Sarjasta on nyt ajettu 1/5 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 1.-3.6. Australia

Erämaarallien FIA World Cup

1) Jakub Przygonski (POL) 144
2) Martin Prokop (CZE) 113
3) Vladimir Vasilyev (RUS) 111
4) Yasir Hamad Seaidan (SAU) 58
5) Ahmed Alshegawi (SAU) 39
6) Jose Luis Pena Campo (ESP) 36
7) Claude Fournier (FRA) 31
8) Nasser Saleh Al Attiya (QAT) 30
9) Cyril Despres (FRA) 24
9) Aron Domzala (POL) 24

Sarjasta on nyt ajettu 4/11 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 27.5.-2.6. Kazakstan