Ralli ja rallisprint

[ A- ] / [ A+ ]

Suomen Juniorimestaruussarja (Juniorit)

1) Jaakko Tulla (LMM) 21
2) Ajari Piironen (LahUA) 20
2) Kim Forsgren (MäntsMK) 20
4) Janne Luhtanen (LohUA) 18
5) Juho Koski-Lammi (JaMoKe) 17
6) Teemu Varjo (RaisUA) 16
6) Roni Kauppi (KR-Team) 16
8) Ilpo Kangastie (JärvisUA) 15
9) Jukka Airaksinen (LvRT) 14
10) Matias Oksanen (HankUA) 14

Suomen Juniorimestaruussarja (Nuoret)

1) Sami Pajari (HeiUA) 20
2) Henry Jäppinen (PetUA) 16
3) Riku Ristilä (LaihUA) 13
4) Miko Kiminki (LapinlAU) 10
5) Saku Hynynen (IisAU) 7
6) Eeka Lahtinen (K-KUA) 5
7) Verneri Säisä (IisUA) 4
8) Tommi Hallman (KoiSavUA) 3
9) Benjamin Korhola (VihUA) 2
10) Leevi Helander (RiiUA) 1

Suomen Juniorimestaruussarjasta ajettu 1/5 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 24.2. Oulussa

Rallisprintin SM-sarja (Neliveto)

1) Tomi Hallia (MäntsMK) 11
2) Tomi Tukiainen (KeurUA) 11
3) Panu Mertala (ScPalas) 9
4) Janne Eronen (MHJ-RT) 9
5) Toni Pehkonen (KUA) 8
6) Kristian Kiviniemi (ParkUA) 8
7) Kai Hyttinen (SsR) 7
8) Risto Lokka (RoiUA) 7
9) Jari Koski (AL-Härmä) 6
10) Jarmo Autio (KokUA) 6

Rallisprintin SM-sarja (Kaksiveto)

1) Jari-Matti Tiilikka (EPUA) 16,5
2) Mika Lemmetti (LaihUA) 16,5
3) Mikko Pääkkönen (SAU) 16,5
4) Joni Viitala (J.äijät) 13,5
5) Matias Peippo (KySUA) 12
6) Janne Lopperi (MhMK) 12
7) Paavo-Petteri Männistö (KankUA) 11
8) Ari Salonen (KokeUA) 11
9) Krister Sjölund (OriUA) 9
10) Juha Mäkelä (EPUA) 9

Rallisprintin SM-sarjasta ajettu 1/6 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 10.3. Rovaniemellä

F-Rallisarja (Yleinen)

1) Juha Paavilainen (MHJ-RT) 30
2) Tuomas Kamila (LaihUA) 28
3) Teemu Kuusinen (ALTI) 25
4) Krister Sjölund (OriUA) 22
5) Kari Mäkinen (AMM) 19
6) Sami Saari (LapUA) 18
7) Klaus Kostiainen (UAU) 17
8) Petri Vihervuori (OriUA) 15
9) Kimmo Rostedt (LahUA) 14
10) Mika Ruohio (LprUA) 12

F-Rallisarja (Nuotti 4WD)

1) Juha Koljonen (TerUA) 10
2) Reijo Hiekkilä (RaisUA) 9
3) Risto Hurskainen (K-KUA) 8

F-Rallisarja (Nuotti 2WD)

1) Kosti Katajamäki (JärvisUA) 30
2) Nico Valkonen (LMM) 28
3) Markus Hellström (SaloUA) 25
4) Petteri Salminen (RiiUA) 22
5) Joni Toivanen (JoeUA) 21
6) Reijo Mattila (SomUA) 19
7) Jari Koski (AL-Härmä) 17
8) Tomi Rönnemaa (RaisUA) 15
9) Kimmo Linden (EMSC) 15
10) Mika Rantasalo (RaisUA) 12

F-Rallisarja (Seniorit)

1) Kari Kytölä (P-HUA) 30
2) Marko Mansikkamäki (HämUA) 28
3) Seppo Korhonen (K-KUA) 25
4) Timo Kasi (LaihUA) 23
5) Kai Mäkelä (SäkUA) 20
6) Markku Tuoriniemi (UAU) 19
7) Jari Piirainen (KySUA) 17
8) Tero Nikkinen (MäntsMK) 15
9) Jyrki Sorjasaari (RaisUA) 14
10) Hannu Kortesuo (PR-Rac) 13

F-Rallisarja (Juniorit)

1) Matti Rinne (LprUA) 30
2) Kim Forsgren (MäntsMK) 28
3) Ari-Pekka Koivisto (YUA) 25
4) Kalle Hämäläinen (NilUA) 23
5) Juha-Mikael Hannula (LaihUA) 20
6) Toni Velling (OriUA) 19
7) Mika Kaapu (HämUA) 17
8) Jussi Nordberg (RauUA) 16
9) Sami Jämsen (PihtUA) 14
10) Mikko Laitinen (LohUA) 12

F-Rallisarjasta ajettu 1/5 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 3.3. Jämsässä

Historic Rally Trophy

Päivitys tulossa!

2/6 osakilpailua – Seuraava osakilpailu 12.5. Mäntsälä

Historic rallisprint

1) Rami Suominen (HRCF) 22
2) Hannu Kärkkäinen (HeiUA) 18
3) Mikko Aho (RaaUA) 17
4) Veijo Hänninen (SLUA) 11
4) Vesa Rissanen (PiekUA) 11
4) Matti J. Tarvainen (OriUA) 11
4) Samuli Mustonen (ScPalas) 11
8) Vesa Keränen (RoRa) 9
8) Kari Haapalainen (Päij-HUA) 9
8) Hannu Tikka (K-KUA) 9
8) Kari Pylkkänen (RUA) 9
8) Jasmi Rekola (LahUA) 9
8) Seppo Selmgren (Kemin UA) 9

2/5 osakilpailua – Seuraava osakilpailu 18.3. Rautavaara

Rally Trophy

1) Ajari Piironen (LahUA) 19,00
2) Pasi Laaksomaa (Päij-HUA) 18,67
3) Teemu Varjo (RaisUA) 18,00
4) Jani Laaksonen (MäntsMK) 17,33
5) Mikko Mäntylä (OriUA) 17,00
6) Jukka Pylvänäinen (Al-Kniem) 16,00
6) Janne Luhtanen (LohUA) 16,00
8) Sami Vepsä (RaisUA) 15,00
9) Kimmo Raitanen (MäntsMK) 14,67
10) Timo Karhinen (K-KUA) 14,00

1/5 osakilpailua – Seuraava osakilpailu 24.2. Oulu